وبلاگ شخصی مهندس سجاد آل طه
این رشته وابسته به دانشکده مهندسی محیط زیست بوده و اکثر دانشجویانی که این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند دارای مدرک لیسانس نقشه برداری هستند. این رشته به دو گرایش شهری و روستایی - آب و خاک تقسیم می شود که دانشجویان بر اساس دروس گذرانده شده در دوره کارشناسی، یکی از این دو گرایش را انتخاب می نمایند. شایان ذکر است دانشجویان نقشه برداری اکثراً گرایش شهری و روستایی را انتخاب می کنند.

اعضای هیأت علمی گروه سنجش از دور و GIS این دانشگاه عبارتند از :

۱- جناب آقای دکتر علیرضا قراگوزلو : دارای لیسانس نقشه برداری و فوق لیسانس و دکترای محیط زیست می باشند. عضو هیأت علمی آموزشکده سازمان نقشه برداری کشور هستند.

۲- جناب آقای دکتر علیرضا وفائی نژاد : فارغ التحصیل دکترای مهندسی نقشه برداری گرایش مهندسی سیستم های اطلاعات مکانی از دانشگاه صنعتی  خواجه نصیر می باشند و مدیر گروه سنجش از دور در دانشگاه علوم تحقیقات هستند.

۳- جناب آقای دکتر علی اصغر آل شیخ : دارای مدرک کارشناسی مهندسی نقشه برداری از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، کارشناسی ارشد مهندسی فتوگرامتری رقومی از دانشگاه نیوبرانزویک کانادا و دکترای مهندسی سیستم های اطلاعات مکانی از دانشگاه کالگری کانادا می باشند.

۴- جناب آقای دکتر میر مسعود خیرخواه : ایشان فارغ التحصیل دانشگاه ITC هلند و تخصصشان در زمینه سنجش از دور بوده و دروس اصول و فیزیک سنجش از دور، پردازش تصاویر و روش تحقیق را تدریس می نمایند.

مواد امتحانی و ضرایب کنکور این رشته عبارتند از :

-زبان تخصصی انگلیسی ؛ ضریب ۳

-اصول تفسیر عکس های هوایی و سنجش از دور ؛ ضریب ۳

-آمار و ریاضیات ؛ ضریب ۳

-شناخت و ارزیابی محیط زیست ؛ ضریب ۲

-هیدرواقلیم ؛ ضریب ۲

-مبانی جغرافیای طبیعی و سیستم اطلاعات جغرافیایی ؛ ضریب ۲


برچسب‌ها: کارشناسی ارشد
ارسال در تاريخ شنبه نهم دی ۱۳۹۱ توسط سجاد آل طه
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

اسلایدر